

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.002 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 30 Ω |
| Length | 5 mm |
| Width | 3.2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Ceramic |
| Height | 1.2954 mm |
| Depth | 3.2 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Frequency | 24 MHz |
| Frequency Stability | 30 ppm |
| Frequency Tolerance | 20 ppm |
| Load Capacitance | 18 pF |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 year ago) |
| Series Resistance | 30 Ω |
| Schedule B | 8541600060 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 1.3 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 862
Distributors
pcbx
Unit Price$0.56419
Ext.Price$0.56419
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.56419 | $0.56419 |
| 10 | $0.45494 | $4.54940 |
| 25 | $0.41724 | $10.43100 |
| 50 | $0.38266 | $19.13300 |
| 100 | $0.35095 | $35.09500 |
| 300 | $0.33446 | $100.33800 |
| 500 | $0.31874 | $159.37000 |
| 1000 | $0.30186 | $301.86000 |
